Yetkili ServisYETKİLİ SERVİS İSTASYONU NEDİR?

Yetkili servis istasyonu: Üretici veya ithalatçıların ürettikleri veya ithal ettikleri mallar için; kullanım ömürleri süresince satış sonrası montaj, bakım ve onarım hizmetlerini yürütmek üzere, kendileri tarafından veya aralarındaki sözleşme uyarınca, bu amaçla yetki verilen gerçek veya tüzel kişiler tarafından kurulan ya da kurulmuş bulunan tesisleri, ifade eder.

YETKİLİ SERVİS İSTASYONU KURULMASI ZORUNLU MUDUR?
Günümüzde birçok ürün çeşidi için yetkili servis istasyonu kurulmak zorundadır. Bu ürün çeşitlerini yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlerle paylaşacağız.

SATIN ALDIĞIMIZ ÜRÜNLERE NE KADAR SÜREYLE YETKİLİ SERVİSLER ONARIM HİZMETİ SAĞLAMAK ZORUNDADIR? VERDİĞİMİZ ÜRÜNLERİ KAÇ GÜN İÇERİSİNDE TAMİR ETMEK ZORUNDALAR? YETKİLİ SERVİSLER NERELERDE KURULMAK ZORUNDADIR?
Üretici veya ithalatçılar, ekli listede yer alan her mal grubu için belirtilen kullanım ömrü süresince, satış sonrası hizmetleri sağlamak üzere yine ekli listede tespit edilen yer, sayı ve özellikte yetkili servis istasyonunu, yeterli teknik kadroya sahip şekilde kurmak zorundadır.

Yetkili servisler aşağıda paylaşılan listede belirtilen ürünlere listedeki kullanım ömürleri boyunca servis hizmeti sağlamak zorundadır. Ayrıca yetkili servisler kendilerine verilen ürünleri listede belirtilen tamir süreleri içerisinde tamir etmek zorundadır. Aşağıda paylaşılan listeden ürününüzü bulun ve orada belirtilen kullanım ömrü boyunca size teknik servis hizmeti sağlanmak zorundadır.
Hizmetlerimiz
Boya Koruma

Egzos Emisyon Pulu

Elektrik

Hasar

Jant Tamiri

Mekanik

Mini Onarım

Oto Lastik

Periyodik Bakım

Rotbalans

Yedek Parça

Yetkili Servis